Mersin Özel Safa Kelebek Kreş & Anaokulları

Mersin Özel Safa Kelebek Kreş ve Anaokulları 

    2013 yılında Safa Vakfı bünyesinde kurulan Kelebek Anaokulu ve Kreşleri;  İstanbul ve Ankara başta olmak üzere, diğer tüm illerimizde şubeleşme çalışmalarına başlamıştır.     

 

       Gayesi; Milli ve manevi değerlere sahip, bilgi ve inançla güçlü nesiller yetiştirmeye hazır,  ahlaki ilkeleri prensip edinen, kişiliğine güven duyulan, özgüven sahibi, ufku açık, çalışkan nesiller yetiştirmek olan Mersin Safa Derneği,  uzun yıllardır sürdürdüğü  “Taha Çocuk Klübü ve Kreş” hizmetini bir adım ileri götürerek okullaşma adına dev bir adım atmıştır.

 

        Bu çerçevede okulumuz; ilk defa 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılında,  Mersin Afetevler Mah. Sokak no:3199  Ev no:6  Yenişehir/MERSİN adresinde,36 öğrenci ile  vakıf tarafından satın alınan iki katlı kendi binasında “Özel Mersin Safa Kelebek Anaokulu” adıyla faaliyete başlamıştır.

 

       Okulumuzda; Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenmiş olan “Okul Öncesi Programı” uygulanmaktadır. Bunun yanında “Değerler Eğitimi” üzerinde hassasiyetle durulmaktadır. Okul öncesi programı ile birlikte Değerler Eğitimi çerçevesinde; Kur’an-ı Kerimi okuyabilme, abdest alma ve namaz kılma usul ve esasları yanında itikad, ibadet siyer gibi çalışmalar üzerinde önemle durulmaktadır. Eğitim ve öğretim yılı süresince yabancı dil olarak İngilizce öğretilmektedir.

 

       Öğrencilerimize; diyetisyenler tarafından hazırlanan aylık yemek listesi doğrultusunda, temiz ve nezih bir ortamda, sabah kahvaltısı, öğle yemeği ile öğleden sonra aperatif türü sağlıklı beslenme hizmeti verilmektedir.

yenişehir kur’an-ı kerim eğitimi,yenişehir ebru sanat eğitimi,yenişehir at binicilik eğitimi,yenişehir özel yüzme dersleri,yenişehir okçuluk eğitimi,mersin yenişehir kur’an-ı kerim eğitimi,mersin yenişehir ebru sanat eğitimi,mersin yenişehir özel yüzme dersleri,yenişehir güvenilir gündüz bakımevi,yenişehir en yakın gündüz bakımevi,yenişehir en yakın anaokulları,mersin yenişehir ingilizce eğitimi veren anaokulları,yenişehir ingilizce eğitimi veren anaokulları,mersin yenişehir müzik eğitimi veren anaokulları,mersin yenişehir dans eğitimi veren anaokulları,mersin yenişehir en yakın anaokulları,mersin yenişehir tavsiye edilen anokulları,mersin yenişehir en iyi anaokulları,yenişehir resim eğitimi veren anaokulları,yenişehir tavsiye edilen anokulları,yenişehir okuma ve yazmaya hazırlık,yenişehir güvenilir anaokulları,mersin yenişehir resim eğitimi veren anaokulları,mersin yenişehir okuma ve yazmaya hazırlık,yenişehir anne baba tercihi anaokulları,yenişehir müzik eğitimi veren anaokulları,mersin yenişehir anne baba tercihi anaokulları,yenişehir en iyi anaokulları,yenişehir dans eğitimi veren anaokulları,mersin yenişehir güvenilir anaokulları,mersin yenişehir okçuluk eğitimi,mersin yenişehir at binicilik eğitimi Mersin Özel Safa Kelebek Kreş & Anaokulları